تشریح تغذیه و مواد مغذی بدن

تشریح تغذیه

تغذیه به طور کلی استفاده از غذا است. غذا باید سرشار از انواع مواد غذایی باشد که این مواد عبارتند از:

کربوهیدارت‌ها، پروتئین‌ها، چربی‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، آب.

هر کدام از این مواد مغذی نقش خاصّی را در بدن ایفا می‌کند و هیچ مادّه دیگری نمی‌تواند جایگزین آن‌ها شود. این‌گونه است که کم و یا زیاد جذب شدن این‌گونه مواد دچار اختلال در بدن و بیماری‌‌های گوناگون می‌شود در جدول صفحه بعد، 43 مورد از موادّ مغذّی مورد نیاز بدن نام برده شده است. 

کربوهیدرات، 1 ماده مغذی.

پروتئین، 9 اسید آمینه ضروری که عبارتند از والین، لوسین، ایزولوسین، تره اونین، لیزین، متیونین، فنیل، آلانین، تریپتوفان و هیستیدین.

چربی، 2 اسید چرب ضروری به نام‌های اسید لینولئیک و اسید لینولئیک.

ویتامین‌ها، 13 ویتامین حاوی 4 ویتامین محلول در چربی شامل ویتامین‌‌های E - K - D - A و 9 ویتامین محلول در آب شامل:

تیامین (vITAMIN B1)، ریبو فلاوینVITMIN B2) ،NIACIIN)، اسید پانتوتنیک (VITAMIN B5)، 

پیریدوکسین (VITAMIN B6)، بیوتین، اسید فولیک (FOLAT)، سیانوکوبال آمین (VITAMIN B12)، اسید آسکوربیک (VITAMIN C).

املاح، 17 ماده معدنی که عبارتند از: مواد معدنی عمده: کلسیم، فسفر، منیزیوم، سدیم، پتاسیم، کلر و گوگرد. مواد معدنی ناچیز: آهن، روی، مس، منگنز، سلنیوم، کبالت، کروم، فلوئور، ید و مولیبدن

آب، 1 ماده مغذی.

43 ماده مغذی مورد نیاز بدن

1- کربوهیدارت‌ها و انواع آن:

یکی از انواع مواد مغذی است که انرژی لازم را برای انجام فعالیت‌ها به ما می‌دهد. این مواد در انواع غذا‌های گیاهی مانند غلات و حبوبات و از مواد غذایی حیوانی، فقط در شیر وجود دارد و از عناصر کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده‌اند. این مواد نقش مهمی در تأمین انرژی ما دارد. بنابراین 50 تا 55 درصد انرژی روزانه ما باید توسط کربوهیدرات‌ها تأمین شود که قسمت عمده آن کربوهیدارت‌ها پیچیده، نشاسته است. 

به طور کلی کربوهیدارت‌ها به دو قسمت ساده و مرکب تقسیم می‌شوند که کربوهیدرات‌های ساده عبارتند از: گلوکز، ساکاروز، لاکتوز و فروکتوز. 

گلوکز به مقدار قند خون گفته می‌شود که مقدار آن در شرایط طبیعی ناشتا 70 تا 110 میلی‌گرم درصد میلی‌لیتر خون است. این مقدار پس از صرف غذا افزایش می‌یابد ولی مجددا کاهش می‌یابد. گلوکز نقش مهمی درتأمین انرژی لازم برای مغز و دستگاه عصبی دارد و سوخت اصلی آن را در شرایط عادی تشکیل می‌دهد. 

2- پروتئین‌ها:

این دسته از مواد که به مقدار فراوان در گوشت قرمز یافت می‌شود باعث ترمیم و بازسازی سلول‌‌های بدن و تولید انرژی می‌شوند.

به سبب نیاز بدن به پروتئین، از این ماده در شرایط طبیعی به مقدار بسیار کم در بدن برای تأمین انرژی مصرف می‌شود.

3- چربی‌ها:

این مواد انرژی فراوانی دارند به طوری که از هرگرم از این ماده 9 کالری انرژی یعنی 2 برابر 2 کربو هیدرات‌ها تولید می‌شود. دیگر نقش‌‌های مهم چربی‌ها عبارتند از: نقش آن‌ها در ساخت ویتامین‌‌های محلول در چربی، تولید اسید‌های چرب ضروری یعنی اسید لینولئیک که کمبود آن در افراد به خصوص نوجوانان بسیار باعث اختلال در رشد و التهاب پوست می‌شود. 

چربی‌ها همچنین با ذخیره شدن در زیرپوست باعث حرارت بدن و محافظت از اعضا دربرابر فشار می‌شود.

4- ویتامین‌ها:

که از دسته مواد مغذی هستند تأثیر زیادی در بدن به خصوص در عملکرد طبیعی بدن، رشد، مقاومت بدن در مقابل عوامل بیماری‌زا و... دارند.

5- مواد معدنی:

این دسته از مواد انواع گوناگونی دارند که هر کدام به نوعی کار‌های متفاوتی انجام می‌دهند که در ادامه اختصاراً به آن‌ها می‌پردازیم. 

6- آب:

این ماده که همه با آن آشنایی کامل دارند باعث شکل گرفتن سلول‌‌های بدن می‌شوند و همچنین نیز جهت انجام واکنش‌های بیوشیمیایی(1) داخل سلول ضروری است . این ماده از طریق تعریق نقش مهّمی درتنظیم درجه حرارت بدن دارد(2).

1. واکنش‌هایی که دراثر فعالیت جانداران در بدن آن‌ها ایجاد می‌شود. 

2. از کتاب تناسب جسمانی(تغذیه-ورزش).


 

منبع: راسخون

گردآورنده: احمد حکیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 08 مهر 1395 14:36
  • اندازه قلم

خانواده اسلامی

پایگاه خانواده اسلامی، رهیافتی نو به الگوی خانواده مسلمان و جامعه اسلامی

خانواده اسلامی مهم ترین نقش آفرین در ساختن تمدن نوین اسلامی است. از این رو هدف این مجموعه ارائه الگوی کاملی از خانواده اسلامی به منظور ایجاد، تحکیم و تکامل خانواده در تمامی عرصه ها از طریق ارائه و بررسی رهنمودهای معصومین (علیهم السلام) و سیره عملی ایشان است.

ارتباط با ما