صبحانه ناسالم

ژامبون، همبرگر و سوسیس

گوشت‌های فراوری شده نیترات دارند که سبب سرطان روده می‌شود. درحقیقت موسسه تحقیقات سرطان لیستی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای کاهش خطر سرطان انجام دهید منتشر کرد. شماره یک این لیست دوری کردن از نیترات‌ها بود. این برای کسانی که صبحانه گوشت می‌خورند چه معنی دارد؟ زمان آن رسیده که نظر متفاوتی راجع به صبحانه‌تان پیدا کنید.

غلات شکری

چگونه می‌توانید بین غلات شکری بد و نوع خوب آن برای صبحانه تفاوت قائل شوید؟ بعضی از این غلات مخصوص صبحانه سرشار از کربوهیدرات و شکر هستند. وقتی آن‌ها را می‌خورید، میزان قند خون به سرعت اوج گرفته و بعد پایین می‌آید. احتمالا دلتان نمی‌خواهد انرژی‌تان در شروع روز سقوط کند. پس بهترین کار این است از خوردن این غلات شیرین شده خودداری کنید. درعوض غلاتی با میزان فیبر و پروتئین بالاتر انتخاب کنید. آیا در جستجوی یک ایده دیگر هستید؟ پس برای پروتئین و فیبر بیشتر به صبحانه خود تخم کتان یا گردو اضافه کنید.

پن کیک‌های بسته بندی شده با شیره‌های مصنوعی

درحالی‌که شیره طبیعی یک شیرین کننده سالم است، اما بعضی شیرین کننده‌های مصنوعی در مغازه وجود دارد که سرشار از شیره ذرت با میزان قند بالا هستند. این شیرین کننده‌ها که از ذرت گرفته می‌شوند، در غذاهای بسته بندی شده و فراوری شده موجودند. قند بالای شیره‌ها که بین اندام‌ها ذخیره می‌شود، منجر به چاق شدن در ناحیه شکم می‌شود. این نوع چاقی هم می‌تواند سبب سرطان شود. در تحقیقات جدید یک مجله نیز مصرف این شیرین کننده‌های مصنوعی با دیابت ارتباط داده شده است.

این شیرینی‌ها نه تنها با آرد سفید تصفیه شده درست شده‌اند، بلکه شکر زیادی نیز بهشان اضافه شده است. شکر بدترین چیز برای تغذیه در اول صبح است، چون‌که نتیجه‌اش بالا رفتن سریع قند خون است. این به معنی این است که سریع‌تر گرسنه شده و احتمال بالارفتن قند خون، دیابت و چاقی افزایش پیدا می‌کند. اگر تمام این‌ها به اندازه کافی نیستند که پن کیک را از صبحانه‌تان حذف کنید، پس باید بگوییم تعداد زیادی از دانشمندان معتقدند شکر و سرطان ارتباط مستقیم با هم دارند.

ساندویچ‌های ماکرویوی برای صبحانه

صبحانه‌های سالم هم برای صبحانه وجود دارد، اما تعداد زیادی از این ساندویچ‌های بسته بندی شده حاوی مواد نگهدارنده و سدیم است. بهترین کار این است که خودتان با استفاده از تخم مرغ و نان تست یک ساندویچ سالم درست کنید.

ماست‌های کم‌چرب میوه‌ای

این ماست‌ها کالری کمی دارند و مزه دار شده‌اند، اما معمولا با شیرین کننده مصنوعی و مواد شیمیایی پر شده‌اند. پس درعوض ماست پرچرب را جایگزین کنید.

کلوچه‌ها 

این شیرینی‌ها فوق‌العاده پرکالری هستند و از موادی ساخته شده‌اند مثل آرد سفید، روغن و مقداری زیادی شکر که بدنتان بدان‌ها نیازی ندارد. اگر انتخاب دیگری به غیر از آن ندارید مقدار کمی به اندازه یک تخم مرغ بخورید.


 

منبع: شبکه اینترنتی آفتاب

گردآورنده: احمد حکیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 08 مهر 1395 14:46
  • اندازه قلم

خانواده اسلامی

پایگاه خانواده اسلامی، رهیافتی نو به الگوی خانواده مسلمان و جامعه اسلامی

خانواده اسلامی مهم ترین نقش آفرین در ساختن تمدن نوین اسلامی است. از این رو هدف این مجموعه ارائه الگوی کاملی از خانواده اسلامی به منظور ایجاد، تحکیم و تکامل خانواده در تمامی عرصه ها از طریق ارائه و بررسی رهنمودهای معصومین (علیهم السلام) و سیره عملی ایشان است.

ارتباط با ما