تأثیر کافئین بر مشکلات جنسی مردان

یکی از نوشیدنی‌هایی که برای آقایان بسیار موثر و مفید است قهوه می‌باشد. نوشیدنی‌های حاوی کافئین می‌توانند مانع ایجاد اختلالات نعوظ در مردان شوند و در تقویت جریان خون در ناحیه تناسلی مردان تاثیر زیادی می‌گذارند.

یکی از مشکلاتی که در بین آقایان رایج بوده و باعث نارضایتی آن‌ها می‌گردد، اختلالات نعوظی است. البته برای داشتن رابطه جنسی موفق، نیاز به عوامل متعددی می‌باشد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها نعوظ کامل در آقایان است.

اکثر آقایان علاقه خاصی به نوشیدن قهوه در طول روز دارند. خوشبختانه این عادت به سلامت جنسی‌شان کمک می‌کند. نتیجه پژوهشی که در دانشگاه تگزاس ایالات متحده آمریکا انجام شده است نشان می‌دهد، آقایانی که روزانه دو فنجان قهوه می‌نوشند، در آینده کمتر از مشکل اختلالات نعوظی رنج خواهند برد.

این محققان برای اثبات نظریه خود، اطلاعات پزشکی چهار هزار مرد و همچنین برنامه غذایی روزانه آن‌ها را مورد بررسی قرار دادند. البته محققان معتقدند که نیاز به بررسی‌های تکمیلی وجود دارد، اما با این حال، به آقایان توصیه می‌کنند که برای مقابله یا پیشگیری مشکلات نعوظ، روزانه یک تا دو فنجان قهوه بنوشند.

آیا کافئین باعث تحریک جریان خون در آلت تناسلی می‌شود؟

داشتن نعوظ کامل به جریان خون مناسب، در ناحیه آلت تناسلی بستگی دارد. به عقیده محققان، قهوه حاوی ترکیباتی است که می‌توانند واکنش‌هایی ایجاد کنند که به رقیق شدن خون در آلت تناسلی منجر می‌شود. این کار باعث افزایش و تسهیل جریان خون در این ناحیه شده و باعث بهبود کیفیت و مدت زمان نعوظ می‌شود.

بعد از بررسی‌های انجام شده در پرونده‌های پزشکی شرکت کننده‌ها، محققان به یک نکته اساسی رسیدند. آقایانی که روزانه بین 85 تا 170 میلی‌گرم کافئین دریافت می‌کنند (یک فنجان بزرگ قهوه حاوی 100 میلی‌گرم کافئین است)، در مقایسه با آقایانی که کافئین دریافت نمی‌کنند، به میزان 42 درصد کمتر از اختلالات نعوظ رنج می‌برند. علاوه بر این محققان مشاهده کردند، آقایانی که روزانه بین 171 تا 303 میلی‌گرم قهوه می‌نوشند، به میزان بسیار کمتری، دچار مشکل اختلالات نعوظی می‌شوند.


منابع:

گروه سلامت سیمرغ

تبیان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

خانواده اسلامی

پایگاه خانواده اسلامی، رهیافتی نو به الگوی خانواده مسلمان و جامعه اسلامی

خانواده اسلامی مهم ترین نقش آفرین در ساختن تمدن نوین اسلامی است. از این رو هدف این مجموعه ارائه الگوی کاملی از خانواده اسلامی به منظور ایجاد، تحکیم و تکامل خانواده در تمامی عرصه ها از طریق ارائه و بررسی رهنمودهای معصومین (علیهم السلام) و سیره عملی ایشان است.

ارتباط با ما